Angelina Jolie Diyeti


Hollywood ünlülerin vücutları her kadının hayalini süslemektedir. Nasıl bu kadar fit olabildikleri ve nasıl bir diyet uyguladıkları her zaman herkes için büyük merak konusu olmuştur. Bazen çektikleri filmler için 1 ayda 10 kilo alıp vermek onlar için çocuk oyuncağı gibi gelir. Ya da hamilelik dönemi sona erdiğinde bir iki ay kadar kısa bir süre içinde eski ve formada vücutlarına geri dönerler.


Geride çocuk doğurduklarına dair hiçbir iz bırakmadan. Ve biz her zaman bunu nasıl başardıklarını merak ederiz. Pahalı diyetisyenler ve çalıştırma hocaları olduğunu düşünür, onların başardıklarını başaramayacağımıza inanırız. Gıpta ile baktığımız ünlülerden bir tanesi de Angelina Jolie ‘dir. Baştan çıkaran güzelliği ve vücudunun her zaman formda olması kıskanılması için yeterlidir. Peki nasıl bir diyet uygulayarak böylesine gücel bir vücuda kavuştuğunu sizlerle paylaşmak istedik.

..

Önce iştahınızı kontrol altına almalısınız.


Angelina'nın yöntemleriyle iştahınızı nasıl kapatırsınız...
Her pazartesi yeni bir diyete başlıyorsunuz ama iştahınızın önüne geçemediğiniz için sonunu getiremiyorsunuz. İşte işinizi kolaylaştıracak iştah kapatan öneriler...
• Karnıbaharı ve brokoliyi hafifçe haşlayıp yoğurtla tatlandırın. Bu karışım lif açısından zengin olduğundan sizi uzun süre tok tutar.
• Salatalığı iyice yıkayın ve kabuklarıyla birlikte ince dilimler halinde kesip üzerine bol bol dereotu serpin. Bu sebzenin kalorisi yok denilecek kadar az ve oldukça tok tutucudur.
• Tatlı olarak 250 gr. mor eriği biraz tarçınla haşlayın. Bu meyve früktoz açısından oldukça zengin olmakla birlikte tatlı ihtiyacınızı da karşılayacaktır.
• Albümin iştahı kapatır. Bir porsiyon yeşil fasulyeyi 20 dakika suda haşlayıp sirke, karabiber ve biraz da tuzla tatlandırın.
• Kendinize yeşil salata, uskumru balığı, kivi ve portakaldan oluşan bir ziyafet hazırlayın. Balığın içeriğindeki iyot, tiroit bezinin işlevlerini hızlandırdığından açlık hissi giderilir.
• Öğünler arası acıktığınızda kuru erik yiyin. Kuru erik kan şekerinin düşmesini engeller. Ancak fazla abartmayın. Çünkü bir kuru erikte 8 kalori var.
• Hafta da iki gün yumurta yiyin. Çünkü yumurta da bol miktarda triptofan var. Bu da neşenizin yerine gelmesini sağlar.


..
Angelina Jolie’nin zayıflatan büyük diyet sırrı Sarımsak Çayı... Evet bu kadar ünlü birinin bu kadar kolay bir yolla zayıflayacağını düşünmezsiniz ancak Angelina’nın zayıflamak için ihtiyacı olan tek şey bu. Afrika'ya yaptığı bir gezi sırasında yerlilerden öğrendiği bir tarif olduğunu söyleyen Angelina Jolie bebeğini doğurduktan sonra bu tarifi uygulayarak kısa bir sürede eski görünümüne kavuşmuş.


Üstelik bir ay kadar kısa bir sürede 11 kilo vermiş. Güzel yıldızın sarımsaklı çay mucizesini öğrenmek isteyenler için tarifi vermeyi uygun gördük. Faydalı bitkilerden oluşan bu çayı zayıflamak için deneyebilirsiniz.


Sarımsaklı Çay Tarifi: Küçük bir zencefil kökünü soyduktan sonra bu kökü 2 fincan su ile kaynatın. Zencefilin toz değil kök olmasına özen göstermelisiniz. Tam 6 dakika kaynattıktan sonra bu suyun içerisine 2 diş ezilmiş sarımsak ekleyin, üzerine 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı kadar limon suyu ekleyin.


Bu çay karışımını iyice karıştırdıktan sonra çayın soğuması için bir kenara bırakın. İyice soğumasına özen göstermelisiniz. Çayınız soğuduktan sonra bu karışımı bir süzgü yardımıyla süzün ve soğuk bir şekilde için. Her gün bir kere bu sarımsak çayını içmeniz size oldukça faydalı olacaktır. En azından Angelina Jolie’ye faydalı olduğunu söyleyebiliriz.Angelina Jolie’ nin doğumunun hemen ardından sarmısak çayı diyeti diyet listesi ile 11 kilo vermesi herkesi şaşırttı.

Doğum yaptığı Güney Afrika ülkesi Namibya'da sağlık gurularının tavsiye ettiği sarmısak çayını yanından ayırmayan Jolie'nin yakınları, güzel oyuncunun doğum sırasında aldığı 11 kilodan hızla kurtulduğunu söylüyor. Jolie'nin uyguladığı diyet programının merkezinde bulunan sarmısak çayı Meksika ve İspanya'da soğuk algınlığı tedavisinde kullanılıyor. Ancak çayın, bağırsakları çalıştırarak zayıflamada etkili olduğu da söyleniyor.

Angelina Jolie’ nin güzellik sırrı açıkladı.

İşte sağlıklı zayıflamak isteyenler için sarmısak çayı tarifi:

Sarımsak çayı diyet listesi :

Kullanılan malzemeler:
- Taze zencefil.
- 2 diş sarmısak.
- 2 çay kaşığı limon suyu.
- 2 çay kaşığı bal

Küçük bir taze zencefil soyulur, 2 fincan kadar suyla birlikte kaynatılır. Yakaşık 6 dakika kaynatıldıktan sonra da içine 2 diş ezilmiş sarmısak, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu eklenir ve iyice karıştırılır. Çayın soğumasını bekledikten sonra süzülüp ve soğuk olarak içilir. Barsakların iyi çalışmasını sağlayan çay, vücuttaki yağları yakmada da etkili.